خیریه حمایت دارویی قطره

وب سایت موسسه خیریه حمایت دارویی قطره
آقای مهندس امیر حسین ظهوریان | مدیرعامل خیریه

جمعیت خیریه حمایت دارویی قطره در سال 1388 توسط جمعی از دانشجویان و اساتید دانشکده داروسازی دانشگاه تهران تاسیس شده است. هدف این موسسه تامین دارو برای بیماران نیازمندی است که فارغ از نوع بیماری، سن، جنس و دیگر تفاوت ها، توانایی پرداخت برای هزینه های درمان خود را دارا نیستند.

معرفی خیریه :

جمعیت خیریه حمایت دارویی قطره در سال 1388 توسط جمعی از دانشجویان و اساتید دانشکده داروسازی دانشگاه تهران تاسیس شده است. هدف این موسسه تامین دارو برای بیماران نیازمندی است که فارغ از نوع بیماری، سن، جنس و دیگر تفاوت ها، توانایی پرداخت برای هزینه های درمان خود را دارا نیستند. فعالیت های این موسسه طی سال های نخست در حیطه دانشگاه و بیمارستان های مربوطه محدود بود، اما از سال 94 این خیریه به طور رسمی ثبت شده و تلاش نمود تا با گسترش فعالیت خود، تاثیرگذاری بیشتری در زمینه کمک به بیماران نیازمند داشته باشد.

اگرچه تامین مالی هزینه های دارویی از جمله اصلی ترین مسیرهای کمک رسانی به بیماران است، اما خیریه قطره، با توجه به عقبه علمی خود در زمینه داروسازی، به این مقدار بسنده نکرده است. خیریه قطره برای اطمینان از سلامت بیماران، مصرف صحیح دارو و کنترل عوارض دارویی، واحد داروسازان پشتیبان را راه اندازی کرده است. در این واحد بیش از 20 دارو ساز مسئول تماس های ماهانه با بیماران، بررسی سلامت و ارائه مشاوره دارویی به آن ها هستند. همچنین، برای اطمینان از صحت تجویز و بررسی لزوم تغیرات در نسخه دارویی، واحد داروسازان بالینی تشکیل شده که در حال حاضر شامل 7 متخصص داروسازی بالینی است. این واحد همچنین وظیفه ارائه مشاوره به سایر خیریه های فعال در حوزه سلامت را نیز داراست.

شماره حساب های کمک های مردمی :

شماره حساب موسسه: 397.8100.12685182.1

شماره کارت: 5022297000009949

بانک پاسارگاد به نام جمعیت خیریه حمایت دارویی قطره

اطلاعات تماس موسسه

ادرس موسسه: دانشگاه تهران، دانشکده داروسازی، ساختمان قدیم شماره 1، طبقه زیر همکف، دفتر خیریه قطره

نشانی وب سایت : ghatre-charity.com

اینستاگرام : instagram.com/ghatrecharity